Dil Seçiniz
Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
IoT Çözüm Hizmetleri

IoT Çözüm Hizmetleri

IoT Nedir?

Nesnelerin İnterneti (Internet Of Things), günden güne daha fazla yaygınlaşan bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. IoT, fiziksel nesnelerin internete bağlanmasını ifade etmektedir. Bu da fiziksel nesnelerin veri gönderebilmelerini ve alabilmelerini mümkün kılmaktadır. Bununla birlikte IoT teknolojisi, cihazlar ve insanlar arasında benzeri görülmemiş bir bağlantı düzeyi sağlamaktadır.

Nesnelerin İnterneti, elektronik, yazılım, sensörler ve bu nesnelerin veri toplamasını ve veri alışverişi yapabilmesini sağlayan bağlantı ile gömülü fiziksel nesneler veya "nesneler" ağıdır. Burada her şey, gömülü bilgi işlem sistemi aracılığıyla benzersiz bir şekilde tanımlanabilir. Ancak mevcut İnternet altyapısı içinde birlikte çalışabilir. Bundan dolayıdır ki son zamanlarda IOT çözümlerine olan talep her geçen gün artmaktadır.

 

 

İntegra Sistem Teknolojileri IoT Çözümleri Neden Önemlidir?

İntegra Sistem Teknolojileri IOT çözümleri, akıllı evler, akıllı şehirler, sağlık ve endüstriyel otomasyon gibi birbirinden farklı bir çok uygulama için kullanılabilmektedir. Mesela; akıllı evler, ısı ayarlama sistemlerini buna göre otomatik olarak ayarlayabilmeleri için sıcaklık veya nem seviyelerindeki değişiklikleri algılamak için sensörler kullanır. Ayrıca, elektrik tüketim modellerini de izleyerek, kullanılmadıklarında veya gerekmediğinde cihazları kapatabilirler.

Akıllı şehirler, farklı zamanlarda trafik akışını denetlemek için sensörler kullanır. Böylece yoğun güzergahlar boyunca trafik ışıklarını ayarlayarak veya yoğun saatlerde popüler alışveriş merkezlerinden veya tren istasyonlarından uzakta yeni otoparklar açarak sıkışıklığı yönetebilirler. Sağlık hizmetleri, kalp atış hızı, sıcaklık, kan basıncı vb. gibi hayati belirtileri gözlemlemek için hastaların vücutlarına yerleştirilen sensörleri kullanır. Herhangi bir problem ortaya çıktığında doktorların daha kötüye gitmeden önce hızlı bir şekilde yanıt verebilmeleri için uyarılar gönderir. Tüm bu bilgiler ışığında IOT çözümleri kapsamında karşımıza geniş kapsamlı faaliyet alanı çıkmaktadır.

 

 

İntegra Sistem Teknolojileri IoT Çözümleri Ne Yapar?

İntegra Sistem Teknolojileri IoT Çözümleri, ortamları gözlemlemek ve bu gözlemlerden veri elde etmek ve düzeltici önlemler almak adına araçlar, mobil cihazlar, tıbbi cihazlar ve ev aletleri dahil her türlü cihazı bağlayabilen yeni nesil çözümlerdir. Son derece üst dizeyde etkiye sahip olduğu bilinen İntegra Sistem Teknolojileri IoT çözümleri, bir çok farklı sektörde kullanılmakta, karar vermek adına veri toplamak ve analiz etmek eylemlerini gerçekleştirmesi ile birlikte işletmelerde verimliliği büyük oranda artırmaktadır.